top of page

DASK SİGORTANI HEMEN AL!

Zorunlu Deprem Sigortası (DASK)

DASK fiyatları her şirkette aynıdır, değişmez!

DASK ve Konut Sigortası Fiyatını Hemen Öğren!

Hangi Sigortanın Fiyatını Öğrenmek İstiyorsun?
Tapu Sahibinin Bilgileri
Sigortalanacak Yere (Mesken) Ait Bilgiler
Sigortalanacak Yerin Adresi

EVİN SİGORTASIZ KALMASIN

Konut Sigortası

DASK zorunlu bir sigorta  olduğundan devlet, teminatları ve primleri standart olarak belirlemektedir. Bu nedenle deprem riskine karşı evinizin gerçek değerinin altında bir teminat almış olabilirsiniz. DASK ile birlikte konut sigortası yaptırarak evinizi depreme ve diğer birçok riske karşı gerçek bedeli ile güvence altına almanızı öneririz. İsterseniz eşyalarınızı da poliçe kapsamına dahil edebilirsiniz.

Konut inşaatları

Zorunlu Deprem Sigortası (DASK)

"DASK Nedir ?" sorusununun yanıtı;  DASK (Zorunlu Deprem Sigortası) depremin oluşturabileceği hasarlara karşı konutunuzu güvence altına alan bir sigortadır.

"DASK teminatları nelerdir?" diye bakacak olursak depremin binaya doğrudan  vereceği maddi zararların yanı sıra deprem sonucunda ortaya çıkabilecek yangın, infilak

 yer kayması gibi risklere karşı da binanızı güvence altına aldığını görürüz.

DASK'ın teminat tutarları ve ödeyeceğiniz DASK fiyatları standart olarak belirlenir ve her şirkette aynı olarak uygulanır. Bu nedenle en uygun DASK veya en ucuz DASK sigortasını aramak size zaman kaybettirecektir. 

Deprem sigortası DASK her ne kadar zorunlu bir sigorta olsa da ülkemizin bir deprem ülkesi olduğu gerçeğinin bilincinde olarak gönüllü olarak yaptırılmalıdır.

Deprem sonrasında binamız yıkılmayabilir ancak ağır hasarlı ve kullanılamaz duruma da gelebilir. 

Zorunlu Deprem Sigortası DASK bu durumda sağlamış olduğu teminatlarla sizi böyle zor bir durumda destekleyecektir.

Evinizle ilgili resmi bir işlem için devlet dairesine gittiğinizde; örneği bir elektrik aboneliği, ev alım satımı vb. için de DASK zorunlu olarak ilgili merciler tarafından talep edilmektedir.

Sigorta poliçesi yenileme süresi sonunda, yenileme işlemi en geç 30 gün içinde gerçekleştirilmelidir. Yenilenen poliçeler için, tarife fiyatları üzerinden birinci, ikinci ve üçüncü yenilemelerde %10 indirim yapılırken, üçüncü yenileme sonrasındaki yenilemelerde %20 indirim uygulanır.

DASK, Zorunlu Deprem Sigortası ile olası bir deprem felaketinden sonra, sigorta sahiplerinin hayatlarına kaldığı yerden yeniden güvenle devam edebilmelerini hedeflemektedir. Her yıl, inşaat maliyetlerindeki artışa göre belirlediği azami bir tutarla sigorta poliçesi sağlayarak, deprem sonrasında yıkılan meskenlerin yeniden inşa edilmesi için gerekli maddi destek sağlar. Bu azami teminat tutarı, 25 Kasım 2022 tarihinden itibaren bütün yapı tiplerinde 640 Bin TL olarak belirlenmiştir.

DASK tarafından belirlenen azami teminat tutarı, yıkılan meskenin yeniden inşası için gereken maliyet (arsa değeri hariç) esas alınarak tespit edilir. Sigortalının ödemiş olduğu sigorta bedeli, meskenin büyüklüğü ve yapı tarzına göre belirlenir ve azami teminat tutarını geçmemesi koşuluyla belirlenir.

Ancak, meskenin değeri DASK tarafından belirlenen azami teminat tutarını aşarsa, sigorta sahibi isteğe bağlı olarak ek teminat almak için özel sigorta şirketlerinden konut sigortası satın alabilir. Bu şekilde, yüksek maliyetli yeniden yapılanma sürecinde ek maddi destek sağlanarak, sigorta sahibinin hasar gören meskeninin yeniden inşası için gereken maliyetler karşılanabilir.

 

Zorunlu Deprem Sigortası DASK ile ilgili sıkça sorulan soruların yanıtlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Konut inşaatları

Konut Sigortası

Konut sigortası sayesinde yuvanız yangın, su basması, hırsızlık, deprem ve daha birçok riske karşı güvence altındadır.

 

Her evin yapım maliyeti aynı olmadığı için zorunlu deprem sigortası DASK'ın sunmuş olduğu standart teminatlar yeterli olmayabilmektedir. Bu durumda konut sigortanızdaki deprem teminatı evinizin gerçek hasarını karşılayacaktır.

Diyelim ki alt kata evinizden su aktı. Endişelenmeyin ! Konut sigortanız komşunuzun zararını da teminatlar ölçüsünde karşılayacaktır.

bottom of page